Consultant Vanzari Bucuresti Sector 2, 6

Responsabilitati:
• Furnizeaza asistenta si suport tehnic clientilor, identifica cerintele clientului si produsele de care are nevoie.
• Abordeaza clientii si fructifica toate posibilitatie de vanzare.
• Indeplineste si depaseste targetului de vanzari.
• Cunoaste produsele din raionul sau si din magazine, se informeaza in permanenta despre noile tehnologii si produse.
• Implementeaza politicile de marketing si promotiile din magazine.
• Are permanent grija de semnalizarea produselor cu pret si etichete, mentine aspectul ordnat si ingrijit al raionului si produselor.
• Gestioneaza stocurile, atat din punct de vedere calitativ cat si cantitativ.
• Participa la inventarele periodice.

Cerinte:
• Experienta relevanta intr-o pozitie similiara/ cunostinte despre produsele electronice si electrosnice- constituie avantaj.
• Studii superioare absolvite/ in curs- prezinta avantaj.
• Abilitati de comunicare, putere de convingere.
• Orientare catre client, capacitate de interactiune cu potentialii clienti.
• Atitudine proactiva, dinamism, perseverenta.
• Cunostinte PC.

Oferta (bonusuri, benefici):
• Se ofera salariu fix, comision din vanzari, bonuri de masa.
• Mediu de lucru placut si dinamic.
• Training on the job.
Location
București, Bucharest, Romania
Department
Sales
Job function
Sales
Employment type
Full time